ثبت علامت تجاری به مالک حق استفاده انحصاری از علامت را در مورد کالا یا خدمات تحت پوشش آن می دهد. احتمالاً مهمترین دلیل ثبت علامت تجاری داروهای قوی در برابر استفاده غیرمجاز است.

از علامت تجاری می توان برای محافظت از نام تجاری ، نام تجاری ، شعار ، لوگو ، طراحی و موارد دیگر استفاده کرد. بنابراین ، مشاغلی که قصد سرمایه گذاری قابل توجه در برندسازی یا تبلیغ برند را دارند ، قطعاً باید ثبت علامت تجاری را کسب کنند.

مهمترین موضوع در ثبت علامت تجاری این است که شما فقط باید در هر 10 سال هزینه ای پرداخت کنید تا از آن مراقبت کنید. عدم پرداخت هزینه تمدید ممکن است باعث حذف علامت تجاری از ثبت شود.

تضمین علامت تجاری ثبت شده ، از نام تجاری شما محافظت می کند و ابزارهایی را در اختیار شما قرار می دهد تا از استفاده دیگران از علائم مشابه و سوار شدن به تجارت خود جلوگیری کنید. اگر از علامت تجاری خود با ثبت آن محافظت نکنید ، ممکن است متوجه شوید که از نظر قانونی از گسترش تجارت خود جلوگیری کرده اید.

نام تجاری نامی است که به محصولات و خدمات ارائه شده توسط یک شرکت مربوط می شودکه تصاویر و احساسات مثبت را برای مصرف کننده برمی انگیزد. از طرف دیگر ، علامت تجاری به یک نام تجاری یا ، لوگو ، رنگ ، صدا یا شعار اشاره می کند که اساساً یک شرکت را با خدمات یا محصولات آن مشخص می کند.

پیام بگذارید

نیاز به کمک دارید؟
ارسال از طریق واتساپ
X